İmamoğlu’nun seçim vaatleri gerçekleşti: Su ve akbilde indirim

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde, su faturalarında ortalama yüzde 40 oranında indirim sağlayacak ve öğrenci akbillerini 85 liradan 40 liraya düşürecek düzenleme oybirliğiyle kabul edildi.

Yapılan düzenlemenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İBB Meclisi’nde en önemli seçim vaatlerimizden, indirim önerilerimizin sıkı takipçisi olan CHP Grubu’na ve bu önerilere destek veren AK Parti Grubu’na teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Su fiyatlarında yüzde 40 oranında indirim yapılması ve öğrenci akbil fiyatlarının düşürülmesi, Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alıyordu. İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra 3 Mayıs günü indirim için gerekli talimatları vermiş, konunun İBB Meclisi’ne gelmesini ve onaylanmasını beklediğini söylemişti.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kararı sonrası İBB Başkanlığı’na mazbatası alınan İmamoğlu’nun yerine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya vekalet ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Twitter hesabından “İstanbullulara müjdeli haber” başlığında yapılan indirimleri duyurdu.

Yıldırım, yüzde 40 indirim vaadini eleştirmişti

Yıldırım’ın bu paylaşımından sonra seçim döneminde Habertürk’te katıldığı “Teke Tek Seçim Özel” canlı yayınında yaptığı açıklamalar gündeme geldi. Yıldırım, İmamoğlu’nun suda indirim vaadini şu sözlerle eleştirmişti: “Kaldıramayacağımız bir maliyet yüzde 40 indirim. Tamam yapalım da nereden finanse edeceğiz.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın