Instagram hesap silme ve dondurma işlemi nasıl yapılır?

Dünya çapında en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, her geçen gün kullanıcı sayısını daha da artırıyor. Ancak, bazı kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı hesabını kapatmak ya da dondurmak isteyebiliyor. İşte bu kullanıcıların en çok merak ettiği soru olan “Instagram hesabı nasıl silinir?” ve “Instagram hesabı nasıl dondurulur?” sorularını haberimizde adım adım yanıtladık. 

Instagram hesap silme ve dondurma işlemleri için neler yapılacağı ve hangi link üzerinden gerçekleştirileceği haberimizde yer almaktadır. 

Instagram hesap silme işlemi

Öncelikle şunu hatırlatmak gerekir ki, Instagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde fotoğraflarınız, profiliniz, videolarınız, takipçileriniz ve yorumlarınız kalıcı olarak silinmektedir. Bu sebeple bu işlemi yapmadan önce bir kez daha düşünmekte yarar var. Eğer kararsız kaldıysanız bunun yerine hesabınızı dondurabilirsiniz. 

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

1. Eğer Instagram hesabınıza giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız gerekiyor. 

2. Aşağıda yer alan “Instagram hesap silme linki”ne tıklayın. 

3. Karşınıza çıkan ekranda “Hesabını neden siliyorsun?” sorusunun yanında yer alan açılır menüden sizin için uygun seçeneği işaretleyin. (Bu açılır menüde şu seçenekler bulunuyor: Gizlilikle ilgili endişeler, çok zamanımı alıyor, ikinci bir hesap açtım, kullanmaya başlamakta zorlandım, takip edecek kişiler bulamıyorum, bir şeyi kaldırmak istiyorum, çok fazla reklam var, başka bir şey) İşaretlemeyi yaptıktan sonra “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” bölümüne tekrardan şifrenizi girmeniz ve “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklamanız gerekiyor. 

Instagram hesap silme linki

İnstagram hesap dondurma işlemi

Instagram hesabınızı dondurmak (geçici olarak kapatmak) için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

1. Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.

2. Sağ üst kısımda bulunan insan simgesine tıklayın, ardından da “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın.

3. Karşınıza çıkan ekranda en aşağıda bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın. “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunun yanında yer alan açılır menüden sizin için uygun seçeneği işaretleyin. Daha sonra bir kez daha şifrenizi girin ve “Hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın.  

Hesabınızı dondurduğunuzda (geçici olarak kapattığınızda) fotoğraflarınız, profiliniz, videolarınız ve yorumlarınız kalıcı olarak silinmez, sadece gizlenir. Böylece fotoğraflarınızı, videolarınızı ve yorumlarınızı kaybetmemiş olursunuz. En son kullandığınız şifre ile Instagram hesabınıza girdiğinizde hesabınız yeniden aktif hale gelir. 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın