Ana sayfa Öne Çıkanlar iPhone SE Türkiye’de satışa çıktı! İşte fiyatı ve özellikleri

iPhone SE Türkiye’de satışa çıktı! İşte fiyatı ve özellikleri

iphone se 2020
Fotoğraf: Apple

Apple, uzun bir süredir merakla beklenen akıllı telefonu ‘2020 iPhone SE’ modelini Türkiye’de satışa sundu. İşte ‘ucuz iPhone’ olarak duyurulan akıllı telefonun fiyatı ve özellikleri…

ABD merkezli teknoloji devi Apple, akıllı telefon pazarındaki payının düşmesi üzerine geçtiğimiz yıl düşük maliyetli bir modeli piyasaya sürmeye karar vermişti. 

Yaklaşık bir ay önce tanıtımını yaptığı ve ‘ucuz iPhone’ olarak duyurduğu yeni iPhone SE, bugün Türkiye’de satışa çıktı. 

iOS 13 işletim sistemi yüklü şekilde kutudan çıkan yeni iPhone SE, dayanıklı cam ve alüminyum tasarıma sahip. 64 GB hafızalı başlangıç modeli 5299 TL fiyat etiketine sahip. 

1334×750 piksel ekran çözünürlüğünde LCD ekranı bulunan cihazın, beyaz, kırmızı ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor. 

Cihazın 12 MP çözünürlüğünde arka ekranı, 7 MP çözünürlüğünde de ön ekranı bulunuyor. Arka kamerası 5 kata kadar dijital zoom yapabiliyor. Otomatik görüntü stabilizasyonu ve optik görüntü stabilizasyonu bulunuyor. Ön ekranı ise saniyede 30 kare 1080 HD video kaydı yapabilme özelliğine sahip. 

Ayrıca cihazın ana ekran düğmesinde yerleşik parmak izi sensörü bulunuyor. Apple Store üzerinden satışa sunulan yeni iPhone SE’nin fiyatları şöyle: 

– 64GB hafızalı iPhone SE: 5299TL
– 128GB hafızalı iPhone SE:5749TL
– 256GB hafızalı iPhone SE: 6599TL

Apple’dan düşen satışlar için hamle: Ucuz iPhone çıkartacak

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here