İsmail Küçükkaya kimdir, nereli, ne mezunu, kaç yaşında?

Ünlü gazeteci İsmail Küçükkaya, Halk TV’de hafta içi her gün “İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah” programını sunuyor. Uzun bir süre boyunca FOX TV ekranlarında izleyici ile buluşan Küçükkaya’nın Halk TV’ye geçmesi büyük ses getirdi. Peki, İsmail Küçükkaya kimdir? İsmail Küçükkaya nereli, ne mezunu, kaç yaşında? Bugüne kadar hangi kurumlarda görev yaptı? İşte hakkında merak edilenler…

İsmail Küçükkaya kimdir?

İsmail Küçükkaya, 1972 yılında Kütahya‘nın Simav ilçesinde dünyaya geldi. Üniversiteye kadarki eğitim hayatını Kütahya’ta tamamladı. Üniversite eğitimini ise Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü‘nde tamamladı.

Gazetecilik hayatı, 1992 yılında Hürriyet gazetesinde başladı. Bir süre burada muhabir olarak görev yaptı. Daha sonra ise Sabah ve Star gazetesinde çalıştı.

2000 yılının Nisan ayında Akşam gazetesine geçen İsmail Küçükkaya, burada köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2004 ile 2008 yılları arasında Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürüttü.

2008 yılında İlber Ortaylı, Deniz Ülke Arıboğan ve Hilmi Yavuz ile yaptığı röportajlardan oluşan “Cumhuriyetimize Dair” adlı kitabı yayımlandı.

2008 yılında Akşam Gazetesi‘nde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaya başladı. 2013 yılının Haziran ayında görevden alındı. 26 Haziran 2013 tarihinde “AKŞAM’a Veda” başlıklı yazısı ile okuyucusuna veda etti. Bundan bir süre önce Akşam Gazetesi’ne Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulmuştu. Küçükkaya’nın yerine Mehmet Ocaktan getirildi.

İşsiz kaldığı bu dönemde Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek sosyal medya ve teknoloji üzerine eğitim aldı.

2013’ün Eylül ayından itibaren Fox TV’de daha önce Fatih Portakal tarafından sunulan “Çalar Saat” adlı programda sunucu olarak görev tapmaya başladı.

Küçükkaya, 24 Haziran 2018’de yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayı Muharrem İnce‘nin kendisine Whatsapp üzerinden “Adam kazandı” diye attığı attığı mesajı canlı yayında söyledi. Bu mesajın ardından İnce, tepki gördü. İki isim arasında kısa bir süre polemik yaşandı.

31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, İnce’nin Ekrem İmamoğlu’nu kast ederek bir kez daha “Adam kazandı” diye mesaj attığını sosyal medya hesabından açıkladı.

İlk eşinden 2002 yılında ayrıldı. 2016 yılında Eda Demirci ile hayatını birleştirdi. 2019 yılında “Biraz Cesaret” adlı kitabı yayımlandı.

İsmail Küçükkaya, Ağustos 2022’de FOX TV’den ayrılarak Halk TV‘ye geçtiğini duyurdu. Küçükkaya, Halk TV ekranlarında hafta içi her gün “İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah” programını sunuyor.

İsmail Küçükkaya’nın kitapları

Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı (1923-2023)

Biraz Cesaret

Cumhuriyetimize Dair

Korkma


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın