hakan atilla

İsmail Saymaz: Hakan Atilla suçsuzdu, memlekete hoş geldi

Gazeteci İsmail Saymaz, bugün Türkiye’ye dönen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla için “Suçsuzdu. Memlekete hoş geldi” ifadelerini kullandı. 

28 ay boyunca ABD’de tutuklu kalan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, bugün Türkiye’ye döndü. 

Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabından Atilla’nın Türkiye’ye dönmesine ilişkin bir paylaşımda bulundu. Saymaz, “Hakan Atilla suçsuzdu. Memlekete hoş geldi. Biz asıl Rıza Zarrab’ın gelmesini ve Türkiye’de, bir zamanlar arkasına Türk bayrağı koyup ona vatanseverlik lütfedenlerle, önüne yatanlarla, Ondan aldığı saati bileğine, kravatı boynuna takanlarla birlikte hesap vermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Gazeteci İsmail Saymaz, Hakan Atilla’nın Türkiye’ye dönmesi hakkında Twitter hesabından değerlendirmde bulundu.
‘RIZA ZARRAB DA ATİLLA’YA RÜŞVET VERMEDİĞİNİ İFADE ETTİ’

Saymaz, gelen bazı tepkiler üzerine şu cevabı verdi: “Arkadaşlar, Hakan Atilla’nın rüşvet ya da para aldığına dair hiçbir suçlama, ifade ve kayıt yok. Rıza Zarrab da Atilla’ya rüşvet vermediğini ifade etti.”

27 Mart 2017 tarihinde gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Atilla, 32 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Daha sonra ise iyi hal yasası kapsamında cezası 28 aya düşürülmüştü. 

Atilla, 2011 yılından beri Halk Bankası’nda Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 

Hakan Atilla Türkiye’ye döndü: Bugüne kadar neler yaşandı?


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın