İstanbul İl Seçim Kurulu’nun yeni başkanı: Ziya Bülent Öner

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal’ın emekliliğini istemesi üzerine yerine İstanbul 16. Aile Mahkemesi Hakimi Ziya Bülent Öner getirildi. Peki, Ziya Bülent Öner kimdir? İşte Ziya Bülent Öner’in biyografisi.

31 Mart yerel seçimleri sürecinde İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Müberra Gürdal, seçim sonrası emekliliğini istedi. Gürdal, aynı zamanda İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı olarak da görev yapıyordu.

Gürdal’ın emekliliğini istemesinin ardından İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na, İstanbul 16. Aile Mahkemesi Hakimi Ziya Bülent Öner getirildi.

İstanbul İl Seçim Kurulu’nun üyeleri de belli oldu. Kurulda, İstanbul Sulh Hukuk Hakimi Fatma Nilgün Uçar ve İstanbul Ticaret Mahkemesi Başkanı Nihal Ancı Koç görev yapacak.

ZİYA BÜLENT ÖNER KİMDİR?

1 Ağustos 1955 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen Ziya Bülent Öner, lise öğrenimini Çanakkale Lisesi’nde tamamladı. Yükseköğrenimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

2016 yılında Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hakim olarak görev yapan Öner, son olarak İstanbul Fatih İlçe Seçim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

HABER SON POSTA


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın