İYİ Parti’den Osman Öcalan röportajı hakkında suç duyurusu

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, düzenlediği basın toplantısında, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT Kürdi’de röportajının yayınlanmasında sorumluluğu olanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. 

Ağıralioğlu, “Tarafsız ve objektif haber, eşit temsil imkanları ve memleketin istikbali ile ilgili Türk milletinin yarınlarını inşa edebilecek olan bir disiplinin çerçevesi içinde herkese ifade imkanı vermesi gereken bir kurumun seçim sonuçlarını etkilemek için bir teröriste açılmasıyla ilgili tepkimizi ifade etmek istedik” dedi.

Ağıralioğlu, İYİ Partili 39 milletvekiliyle birlikte TRT’nin yayın politikası, bu yayın politikasına onay verenler, bunun arkasında iradesi ve imzası olanlarla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

‘TRT, Türk devletinin ciddiyetini örseleyecek bir yayın politikası gerçekleştiremez’

Ağıralioğlu, “TRT, Türk milletinin, Türk devletinin ciddiyetini örseleyecek bir yayın politikası gerçekleştiremez. TRT’nin haberleri Türk devletinin, Türk varlığının istikbaline kastetmiş alçaklara açık hale getirilemez” diye konuştu.

TRT’nin siyasi bir tasarrufun merkezi olmadığını vurgulayan Ağıralioğlu, “TRT devletin kanalıdır. Milletin vergileriyle ayakta durmaktadır. AK Parti’nin siyasi vizyonuna yarayacak bir siyasi cihaz haline getirilemez. Bununla ilgili bir hassasiyetimiz var” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, 23 Haziran İstanbul seçimlerinden kısa bir süre önce TRT Kürdi ekranlarına çıkarılmış ve röportaj yapılmıştı. Bunun üzerine kamuoyundan çeşitli tepkiler gelmişti.

TRT Kurdi, teröristbaşının kardeşi Osman Öcalan ile röportaj yaptı

Erdoğan’dan Osman Öcalan açıklaması: Kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın