yavuz ağıralioğlu

İYİ Partili Ağıralioğlu: Cumhur İttifakı ile en ufak bir temasımız olmadı

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, “Cumhur İttifakı ile en ufak bir temasımız olmadı” ifadelerini kullandı. 

Habertürk’te “Nedir Ne Değildir?” programına katılan Ağıralioğlu, ittifak ve erken seçim tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Cumhur İttifakı ile en ufak bir temasımız olmadı” diyen Ağıralioğlu, şöyle devam etti: “Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AK Parti ile dolaylı ya da direkt siyasal beraberlik alanı hiçbir şekilde oluşturmadık. Böyle bir şeyi rüyamızda bile görmedik.”

‘ERKEN SEÇİM İSTEMİYORUZ’

Partilerin itibarının seçmenlerine verdikleri sözleri tutabilme kabiliyetleriyle orantılı olduğunu vurgulayan Ağıralioğlu, erken seçim tartışmalarına ilişkin şunları söyledi: “Erken seçim istemiyoruz. Milletimiz seçimle ilgili yeterince yoruldu. İntiharlar olurdu, ama Türk yurdu ilk defa şu kadar feci bir şeyle karşılaştı: Ben yaşam savaşından vazgeçtim. Ben gidiyorum ama çocuklarımı da bırakmayacağım. Kendi öğrencilerine ‘Beni lütfen bağışlayın ve hakkınızı helal edin” diyen, 1400 lira maaş aldığı için intihar eden insanların yurdunda seçim demek millete hakarettir, ayıptır.”

İYİ PARTİ İLE CHP ARASINDA GERİLİM VAR MI?

Ağırlioğlu, İYİ Parti ile CHP arasında bir gerilim olup olmadığı konusundaki tartışmalara ilişkin şunları söyledi: “CHP bizim, biz de CHP’nin bir kefili değiliz. Her yaptığımızı savunmak mecburiyetinde değiliz. Bunu demokrasinin kalitesini yükselten bir şey olduğuna inandığımız için söylüyoruz.”


NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın, “AK Parti ile koalisyon yapar mısınız?” sorusuna, “Yaparız. Ben söylüyorum yaparız. Öyle MHP gibi otopark, büfe alıp da koalisyon olmaz. En az 5-6 tane sağlam Bakanlık isteriz” şeklinde verdiği yanıt çeşitli tartışmalara yol açmıştı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın