Kalın’dan Cihat Yaycı açıklaması: Bir askerin görevden alınması normaldir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bir askerin görevden alınması normaldir. Kendisi çalışmaları ve eserleriyle katkı vermiştir. Bundan sonra da verebilir” dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, NTV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘TURİZM SEKTÖRÜNÜN HAZİRAN ORTASINDA AÇILMASI BEKLENİYOR’

Turizm sektörünün haziran ayının ortasından itibaren açılmasını beklediklerini belirten Kalın, Türkiye’ye gelen turistlere koronavirüs testi uygulanacağını söyledi.

Koroinavirüs sürecinde tüm ülkelerin sosyo-ekonomik sistemlerinin test edildiğini ifade eden Kalın, “Sağlık alanında, gıda alanında, siber alanda. Türkiye gıda noktasında güçlü bir altyapıya sahip. Bu süreçten güçlenerek çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

‘SEÇİM 2023’TE YAPILACAK’

Son günlerde yaşanan milletvekili transferi tartışmalarına ilişkin yöneltilen soruya Kalın, “Türkiye’de bu dönemde bir seçim ortamı yok. Baskın seçim yok. Seçimler 2023’te yapılacak. Ama milletvekili transferleri demokrasinin temel ilkelerine karşı” yanıtını verdi.

‘BU HERKESE KARŞI YAPILAN BİR PROVOKASYON’

Kalın, İzmir’de bazı cami hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin, “Bu herkese karşı yapılan bir provokasyon. Bu konuda herkes tepkisini ortaya koydu. Bunlar milletin sinir uçlarıyla oynamak için yapılan provokasyonlar” değerlendirmesinde bulundu.

‘BİR ASKERİN GÖREVDEN ALINMASI NORMALDİR’

Görev değişikliğinin ardından istifa eden Tümamiral Cihat Yaycı konusunda Kalın, şunları kaydetti: “Bir askerin görevden alınması normaldir. Kendisi çalışmaları ve eserleriyle katkı vermiştir. Bundan sonra da verebilir.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın