Karamollaoğlu: Geçmeyen araçlar için 6 milyar TL ödendi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından yayınladığı videoda, Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprülerinin kamuya olan maliyetini açıkladı.

‘Geçenlere, geçmeyenlere duyurulur!’

Temel Karamollaoğlu‘nun ‘Geçenlere, geçmeyenlere duyurulur!‘ başlığıyla yayınladığı videoda, köprülere ilişkin araç geçiş sayılarına ve bunların maliyetlerine yer verildi.

Video içeriğinde, Osmangazi Köprüsü için Haziran 2016 ile Şubat 2019 arasında 32 ayda verilen araç geçiş garantisi 38.9 milyon araç iken, köprüden geçen araç sayısının 19.7 milyon araç olduğuna yer veriliyor.

Geçiş garantisi verilen araç sayısı ile köprüden geçen araç sayısı arasındaki fark 19.2 milyon araç. Araç başına maliyetin 35 dolar, bunun kamuya maliyetinin ise yaklaşık 4 milyar TL olduğu belirtildi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü için 30 ayda verilen araç geçiş garanti sayısı 125 milyon iken, köprüden geçen araç sayısı ise 37.2 milyon araç.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü için araç başına verilen geçiş garanti ücreti 4 dolar, kamuya maliyetinin ise 2 milyar 88 milyon TL olduğu belirtildi.

‘Geçmeyen araçlar için şirketlere iki buçuk yılda 6 milyar TL ödeme yapıldı’

Videoda, “Geçmeyen araçlar için şirketlere iki buçuk yılda 6 milyar TL ödeme yapıldı.” ifadelerine yer verildi.

Saadet Partisi’nin (SP) Twitter hesabından, Temel Karamaollaoğlu’nun yayınladığı videoda kullanılan grafikler de paylaşıldı.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın