Boris Johnson

Karantinada olan İngiltere Başbakanı Johnson hastaneye kaldırıldı

Bir süredir evinde karantinada bulunan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldı. 

Downing Street sözcüsü, Johnson’ın, doktorunun tavsiyesi üzerine bazı rutin testler yapmak için hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Sözcü, “Bu, koronavirüs testinden 10 gün geçmesine rağmen halen bazı semptomların sürmesinden dolayı ihtiyati bir adımdır” ifadelerini kullandı.

İngiltere Başbakanı Boris Jonhson’ın 10 gün önce yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıkmış ve karantina altına alınmıştı.

Ulusal Sağlık Servisi personeline çabaları için teşekkür eden Jonhson, halka evde kalmaları ve Ulusal Sağlık Servisi’nin tavsiyelerine uymaları çağrısında bulundu.

Johnson, 3 Nisan’da sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda, 5 günlük karantina sürecinde halen bazı semptomların  devam ettiğini söylemişti.

Geçtiğimiz perşembe akşamı Downing Street’teki dairesinden sağlık çalışanlarını alkışladığı sırada çekilen görüntüde, hastalığın belirtileri dikkat çekmişti.

İngiltere Hükümeti Baş Tıbbi Danışmanı Profesör Chris Whitty de kendisinde koronavirüs belirtileri olduğunu söyleyerek karantina altına girmişti.

Koronavirüs nedeniyle bugün ulusa sesleniş konuşması yapan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, İngiltere’nin koronavirüse karşı mücadelede başarılı olacağını söyledi.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın