Kemal Kılıçdaroğlu: İşten çıkarmanın sınırlandırılması gerekiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüsle mücadele kapsamında işten çıkarmanın sınırlandırılması gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız ile video konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirdi.

“Koronavirüs (Covid-19) Salgını ile Mücadele ve İşçi Hakları” konulu toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, her üç sendikanın da salgın hastalık dolayısıyla ortak bir bildiri yayımlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ortak hareket etmek, en azından emeğiyle geçinenlerin ve alın teriyle geçinenlerin haklarını savunmak sizin göreviniz. Bu konuda bir birlik sağlamanız Türkiye için de demokrasi için de çok değerli” ifadelerini kullandı. 

Üç sendikanın hazırladığı ortak bildiride vurgulanan “işten çıkarmanın yasaklanması” konusuna değinen Kılıçdaroğlu, “İşten çıkarmanın bir şekilde sınırlandırılması gerekiyor, bu süreçte kimsenin aşından, işinden olmaması lazım. Bu bağlamda biz de sizlere her türlü desteği veriyoruz” dedi. 

‘ORTAK HAREKET ETMEK LAZIM’

Hükümete Ekonomik Sosyal Konseyi’ni toplama çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, “Sorun yaşayanlarla sorunu çözecek olanların bir araya gelmesi lazım. Ben derdimi anlatayım ki onlar da benim derdime uygun çare üretsinler. Covid-19 salgını kişinin partisine, kimliğine ve inancına bakmıyor. O zaman ortak hareket etmek lazım” diye konuştu. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın