Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Edecek mi?

24 Haziran seçimlerinde Muharrem İnce’nin yüzde 30 oy alıp Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yüzde 22 oy alması büyük tartışma yarattı. Bu sonuçlara göre Muharrem İnce, partisinden 8 puan daha fazla oy almış ve yaptığı açıklamada da “41 yıl sonra ilk defa yüzde 30 barajını geçtik” demişti.

Muharrem İnce’nin seçimlerin ardından yaptığı konuşma, kamuoyunda geniş bir kesim tarafından CHP Genel Başkanlığı’na göz kırptığı şeklinde yorumlandı. Hal böyle olunca da gözler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi.

“KOLTUK SEVDALISI OLANLARIN PARTİDE İŞİ YOK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı konuşmada “istifa edecek” iddialarını boşa çıkartacak demeçler verdi. Konuşmasındaki en çarpıcı bölüm ise şuydu: “Koltuk sevdası olanların bu partide işi yoktur.”

Kılıçdaroğlu’nun istifa konusundaki bir başka önemli açıklaması ise “Partide ne olup ne biteceğine partililer karar verir” kısmıydı.

“YEREL SEÇİMLERDE DUVARIN GERİ KALANINI YIKACAĞIZ.”

Kılıçdaroğlu, devam edeceğinin sinyalini bir sonraki yerel seçimleri işaret ederek de verdi: “24 Haziran’da ilk duvarı yıktık, yerel seçimlerde duvarın geri kalanını yıkacağız.”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin seçim performansını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, İnce’nin beklentinin altında kaldığı yorumunu yaptı.

SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı, twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları dedi: “% 22 alan Kılıçdaroğlu seçimden iki gün sonra basın toplantısı yaparak aslında neler başardıklarını anlatıyor.. Bravo!! % 31 alan M. İnce ise dün ‘hatalarımı gözden geçireceğim’ demişti”

Gazeteci İsmail Saymaz’ın Kılıçdaroğlu’nun konuşması hakkında twitter hesabından yaptığı değerlendirme ise şu şekilde:


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın