Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediyelere 7 kural

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP’nin yönettiği belediyelerin uyması için yedi kural saydı. 

Kılıçdaroğlu, saydığı 7 kurala bütün CHP’li belediye başkanlarının uyacağını belirtti. İşte Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediye başkanlarının uymasını istediği yedi kural:

1-) Yönettiğiniz bölgedeki insanlara inançları, kimlikleri ve yaşam tarzları nedeniyle ayrım yapmayacaksınız. Tüm insanları kucaklayacaksınız. 

2-) Belediye başkanlığı hizmetini belirli zümreler için değil halk için yapacaksınız. Halktan yana tavır alacağız. 

3-) Yönettiğiniz yerde fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapıp yatırımlarda bu mahallelere öncelik vereceksiniz. 

4-) Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyacak ve asla teşhir etmeyeceksiniz. Yani sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. 

5-) Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Halkçı belediyeciliğin temel kurallarından biri kul hakkı yememektir. 

6-) Yönetici atarken kesinlikle likayatı gözeteceksiniz. Partizanlık yapmayacaksınız ve işi ehline vereceksiniz. 

7-) Adaletle yöneteceksiniz.

Türkiye’nin bölgedeki en önemli gücünün demokrasisi olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Yeri geldiği zaman demokrasi bombadan da füzeden de daha güçlüdür. Çünkü demokrasi dünyadaki saygınlığın temel ölçütlerinden biridir” ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, bütün İslam dünyasının Türkiye’yi örnek alarak demokrasi kültürünün kendileri için ne kadar önemli olduğunu göreceğini söyledi. 

Demokrasinin kalkınmanın manivelası olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, demokrasisi gelişmiş ülkelerinin tamamının gelişmiş bir ülke olduğuna vurgu yaptı ve Güney Kore, Japonya, Norveç ve İsveç gibi ülkeleri örnek gösterdi.

Kılıçdaroğlu, demokrasinin geliştiği ülkelerde kişi başına gelirin de arttığına dikkat çekerek, “Çünkü bu ülkelerde düşünce özgürlüğü var. Çünkü bu ülkelerde herkesin can ve mal güvenliği var. Demokrasi yoksa bunların hiçbiri olmaz” diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, “Demokrasi törpülendiği için bugün Türkiye’de ekonomi kan kaybediyor” dedi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın