Koç Holding’ten ‘özel jet’ yanıtı: Binali Yıldırım’a da kiraladık

Koç Holding, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na Karadeniz seyahatinde özel uçak tahsis ettiklerine dair açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevap verdi. 

Açıklamada, Ekrem İmamoğlu’nun Samsun, Trabzon ve Ordu seyahatlerinin holding bünyesinde 1990 yılından beri hizmet veren Setair’e ait uçaklarla gerçekleştirildiği belirtildi.

Setair’in ticari bir işletme olduğu vurgulanan açıklamada, bugüne dek siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının aralarında bulunduğu çok sayıda özel ve tüzel kişiye havacılık hizmeti sunduğu, öte yandan çeşitli uçuşlarda devlet erkanının da ağırlandığı ifade edildi.

Ekrem İmamoğlu’nun uçuşunun bu kapsamda olduğu belirtilen açıklamada, faturaları kesilerek uçuşlar öncesinde tahsilatlarının gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın da 3 Mart günü kendilerinden helikopter kiraladığı belirtildi.

Koç Grubu’nun siyasetin bir parçası olmadığı vurgusu yapılan açıklamada, “Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için var gücüyle çalışmış bir Topluluğun günlük siyasi söylemler üzerinden polemik konusu yapılmasını yakışıksız buluyor, yöneltilen tüm suçlamaları reddediyoruz” denildi.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İmamoğlu’nun Koç Grubu’na ait bir uçakla seyahat ettiğini belirtmiş ve “Gezi olaylarında Taksim’deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar” demişti.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın