Korona nedeniyle ara verilen Süper Lig yeniden başlıyor!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen Süper Lig yeniden başlıyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, liglerin 12 Haziran’da başlayacağını ve temmuz ayının sonunda tamamlanacağını açıkladı. 

Telekonferans yöntemiyle yapılan TFF Yönetim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Nihat Özdemir, “Şimdilik olmak kaydıyla söylüyorum, Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerimizi 12, 14 ve 14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık” dedi. 

Özdemir, maçların hangi şartlarda oynanacağına dair kararın, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun yapacağı istişareler neticesinde belli olacağını söyledi.

26 Temmuz tarihinde ligi sonlandırmayı düşündüklerini belirten Özdemir, “7 tane hafta sonu maçı oynayacağız. Sadece bir kez hafta arası maç oynayacağız” ifadelerini kullandı. 

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ile sürekli görüştüğünü ifade eden Özdemir, “12-13 takımın liglerin oynanmasını istediğini söyledi. Yayıncı kuruluştan 588 milyon lira gibi bir alacağımız söz konusu. Alır almaz bu parayı da bütün takımlarımıza dağıtacağız. Onun için takımlarımız futbol oynayarak yayıncı kuruluştan gerekli tahsilatları yapmamızı istiyorlar ve onları kendilerine ödememizi istiyorlar” diye konuştu. Özdemir, maçların seyircisiz oynatılacağını söyledi. 

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının 11 Mart’ta tespit edildiği duyurulmuş; 19 Mart’ta da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, liglerin ertelendiğini açıklamıştı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın