Ana sayfa Gündem Koronavirüs riskini gösteren ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması yayınlandı

Koronavirüs riskini gösteren ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması yayınlandı

PAYLAŞ

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs nedeniyle geliştirdiği ‘Hayat Eve Sığar’ adlı uygulama, Google Play Store ve App Store’da yayınlandı. Uygulamayı indiren vatandaşlar, çevresindeki risk durumunu görebiliyor.

Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden herhangi bir bölgedeki enfekte ve izolasyondaki kişilerin yoğunluğuna ulaşılabiliyor.

‘Sağlık Durumu’, ‘Yoğunluk’ ve ‘Ailem’ olmak üzere üç ana kategori bulunuyor. ‘Sağlık Durumu’ kategorisinde en yakın sağlık kuruluşlarının bilgisine ulaşılabiliyor. ‘Yoğunluk’ kategorisinde kullanıcıların yaşadığı bölgenin ne kadar risk taşıdığı bilgisi yer alıyor. ‘Ailem’ kategorisinde ise kullanıcılar aile fertlerini ekleyerek onların risk durumlarını görebiliyor.

Ayrıca uygulamada koronavirüs test bölümü de bulunuyor. Bu testte kullanıcılara bazı belirtilerin olup olmadığı soruluyor. Eğer koronavirüs belirtilerinin bir bölümü görülmesi halinde kullanıcılara en yakın sağlık kuruluşuna gitmesi öneriliyor.

NASIL İNDİRİLİR?

‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Android için tıklayın

İOS için tıklayın

Uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranız ile doğrulama yapmanız gerekiyor. Bu doğrulamayı yaptıktan sonra adım adım kişisel bilgilerinizi cevaplayarak, uygulamadaki özelliklere erişebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here