Türk Askeri

Kulis: İzinler iptal edildi, Menbiç’e yönelik bir harekat gündemde

Yeniçağ gazetesinden Ahmet Takan, bugünkü köşe yazısında önemli bir kulis bilgisini paylaştı. 

Ahmet Takan, bugün yayınlanan “Erdoğan’ın önündeki ‘gizli’ Suriye raporu” başlıklı yazısında, uzun bir zamandır konuşulan Menbiç’e yönelik operasyon hakkında önemli bilgiler paylaştı.

‘Devlet koridorlarında konuşulanları’ köşesine taşıyan Takan, Suriye sınırında konuşlanan askeri birliklerde izinlerin iptal edildiği ve Menbiç’e yönelik bir harekatın gündemde olduğunu aktardı. 

‘TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLERİN MENBİÇ’E GÖTÜRÜLMESİ PLANLANIYOR’

Takan’a konuşan ‘güvenilir kaynakların’ aktardığına göre, Menbiç’e operasyon yapılması ve Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin oraya götürülmesi planlanıyor. 

Takan, demografik yapıdaki değişiklikten devlet yetkililerinden de rahatsız olduğunu aktardı: “Zira, güney illerinin demografik yapısındaki değişiklikten devlet yetkilileri son derece rahatsız, konunun bir an önce çözülmesi isteniyor. Yapılacak şey, Suriyeli mültecileri kendi topraklarına bırakmak.”

‘ABD VE PKK-PYD ÖZERKLİK KONUSUNDA ANLAŞTI’

ABD’nin Esad’la görüştüğünü ve PKK-PYD’ye özerklik konusunda anlaşma noktasına geldiğini belirten Takan, bu yapının Esad’a bağlı olacağını söyledi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SUNULAN “GİZLİ” RAPOR

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Suriyeli mülteciler konusunda çözüm önerilerini de içeren “gizli” ibareli raporlar sunulduğunu söyleyen Takan, “Kayıt dışı kalmak şartıyla okuduğum bölümler ‘beka’nın nasıl tehdit altında olduğunu açık seçik gösteriyordu” ifadesini kullandı.

Takan, konuştuğu güvenilir kaynakların ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan bu raporları okuduktan sonra Suriyeliler konusundaki söylemlerini değiştirdi’ dediğini aktardı. 

KABİNE REVİZYONU: BUGÜN YARIN AÇIKLANABİLİR

Kabine revizyonu konusuna da değinen Takan, “Ankara, ‘bugün-yarın açıklanabilir’ diye geri sayıyor!” ifadesini kullandı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın