Kutsi kimdir, nereli, kaç yaşında?

Kutsi, 16 Mart 1973 tarihinde Malatya‘da dünyaya geldi. Tam adı Ahmet Kutsi Karadoğan’dır. Babası Şinasi Karadoğan, annesi ise Hatice Karadoğan’dır. Lise öğrenimini Ankara’da bulunan Ayrancı Lisesi’nde tamamladı.

Lise yıllarından itibaren müziğe ilgi duyan Kutsi, çeşitli şarkı yarışmalarına katıldı. 1998 yılında İstanbul’a yerleşti. 2002 yılında “Aşk Payını Aldı” adlı ilk albümü çıktı. 2005 yılında ise “Sana Ne” adlı albümü çıktı. Ertesi yıl Petek Dinçöz ile birlikte “Kördüğüm” adlı şarkıda düet yaptı. 2007 yılında “Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor” adlı albümü çıktı. Bu albümde seslendirdiği “Duvardaki Resmin” ve “İlan-ı Aşk” şarkıları, büyük beğeni topladı.

Müzik kariyerini başarılı bir şekilde sürdüren Kutsi, bir dönemin fenomen dizilerinden “Doktorlar” dizisi ile oyunculuğa da adım attı. 2006-2009 yılları arasında Show TV’de yayınlanan dizide “Levent Atahanlı” karakterini canlandırdı. Daha sonra aynı kanalda yayınlanan “Kahramanlar” dizisinde rol aldı.

Oyunculuğuyla büyük beğeni toplayan Kutsi, yeni proje teklifleri almaya başladı. 2012 yılında ATV’de yayınlanmaya başlayan “Huzur Sokağı” dizisinde “Bilal Ocak” karakterine hayat verdi.

2016-2018 yılları arasında FOX TV’de yayınlanan “Kalbimdeki Deniz” dizisinde oynadı. Eylül 2019’da TRT 1’de yayınlanmaya başlayan “Benim Adım Melek” dizisinde “Halil” karakteri ile izleyicilerin karşısına çıktı. Dizide Nehir Erdoğan, Kaan Çakır ve Şerif Sezer de rol almaktadır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın