Levent Gültekin kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi?

Levent Gültekin kimdir? Nerelidir? Nerede yazıyor? Levent Gültekin hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Levent Gültekin, 1973 yılında Ardahan’ın Göle ilçesinde dünyaya geldi. Üniversiteye kadarki eğitim sürecini Göle’de tamamladı. Üniversite eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü‘nde tamamladı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü‘nde yüksek lisans yaptı.

1995 yılında Yeni Şafak gazetesinde çalışmaya başladı. Bu, onun ilk gazetecilik deneyimiydi. Burada bir süre görev yaptıktan sonra genel müdürlüğe kadar yükseldi.

Bir dönem Yeni Şafak gazetesinden ayrılarak Haber Postası adlı bir gazete çıkarmışsa da daha sonra tekrardan Yeni Şafak’a geri dönmüştür.

2000 yılında Yeni Şafak gazetesinden ayrılan Levent Gültekin, “Gerçek Hayat” adlı bir dergi çıkarmaya başladı. Aynı zamanda derginin genel yayın yönetmenliği görevini de yürüttü. Burada yaklaşık 5 yıl boyunca görev yaptı.

2007 yılında Star Medya Grubu‘na geçti. Burada İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2009 yılında o dönem TMSF idaresi altında bulunan Cine5‘te yönetici olarak görev yapmaya başladı.

Bir dönem “İnternethaber” ve “Gazeteciler” adlı internet sitelerinde “Cenk Açık” takma adı ile köşe yazıları kaleme aldı. Medyada üst düzey yönetici olarak görev yaptığından dolayı takma ad kullandığını söylemiştir.

2014 yılında Sedat Simavi’nin torunu Harun Simavi tarafından kurulan Diken adlı haber sitesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Buradaki yazılarını halen sürdürmektedir.

Bir dönem Medyascope adlı haber sitesinde Ruşen Çakır ile birlikte program yaptı.

2015 yılında “Şatafatlı Mağlubiyet: İslamcıların İktidarla İmtihanı” adlı kitabı yayımlandı. 2017 yılında ise “İdeolojik Mahalleden Türkiye’ye Onurlu Çıkış” adlı kitabı yayımlandı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduğunu açıkladı. Fakat daha sonra aday olmaktan vazgeçti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın