sınav

LGS ve YKS için EBA TV’den ‘Sınav Özel Yayını’

Milli Eğitim Bakanlığı, Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrenciler için her haftasonu “Sınav Özel Yayını” yapacak. Öğrenciler sınavda sorumlu oldukları konuları içeren yüzlerce soru çözümünü izleyebilecek.  

Bakan Selçuk: Katılmanız için, kağıt, kalem ve silgi yeterli

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, söz konusu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Selçuk, “LGS ve YKS için bu haftasonu ve her haftasonu EBA TV’de Sınav Özel Yayını var. Katılmanız için, kağıt, kalem ve silgi yeterli. Bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yüzlerce soru çözümü ve konu anlatımı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan içerikler TRT EBA TV’den izlenebilecek. LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrenciler için yüzlerce soru çözümü ve konu anlatımını kapsayan içerikler hazırlandı.

8’inci ve 12’inci sınıflar için hazırlanan içerikler, YKS ve LGS sınavlarında sorumlu olunan birinci dönem konularından oluşuyor. 

Bakan Selçuk, EBA TV’de yayınlanacak içeriklerin saatlerini de paylaştı. EBA TV’de “Soru Çözüm Özel Yayın Kuşağı” adı altında yayınlanacak içeriklerin yayın saatlerine ulaşmak için tıklayın.

Türkiye’de mart ayında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının görülmeye başlamasının ardından YKS’nin 25-26 Temmuz’da yapılması kararlaştırılmıştı. LGS ise 7 Haziran’da yapılacak.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın