Lokman Çağırıcı kimdir?

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Bağcılar Belediye Başkan adayı olan Lokman Çağırıcı kimdir? Nerelidir? Bugüne kadar hangi görevlerde bulundu? İşte Lokman Çağırıcı hakkında detaylı bilgiler…

Lokman Çağırıcı, 1965 yılında Giresun‘da dünyaya geldi. 1978 yılından beri Bağcılar’da yaşamaktadır.

Yükseköğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

Uzun bir süre boyunca özel sektörde çeşitli pozisyonlarda görev yaptı.

1999 yılındaki yerel seçimlerde Bağcılar Belediyesi Meclis Üyesi oldu. Ayrıca Bağcılar Belediye Başkan Yardımcılığı görevini de yürüttü.

2007 yılında Bağcılar Belediye Başkanı’nın istifa etmesi üzerine Belediye Meclisi’nce gerçekleştirilen seçimin sonucunda Bağcılar Belediye Başkanı oldu.

2009 ve 2014 yılında yapılan yerel seçimleri kazanan Çağırıcı, halen görevini sürdürmektedir.

Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı Saymanlığı ve Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Bağcılar Belediye Başkan adayı oldu.

2014 yerel seçimlerinde Bağcılar’da ne oldu?

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den aday olan Lokman Çağırıcı, yüzde 52.7 oy oranı elde ederek Bağcılar Belediye Başkanı seçildi.

Seçim sonuçlarına göre, ikinci sırada yüzde 19.7’lik oy oranıyla CHP yer alırken, üçüncü sırada yüzde 9.4’lük oy oranıyla HDP yer aldı. Dördüncü sırada yer alan MHP’nin aldığı oy oranı ise yüzde 6.8 oldu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın