Mansur Yavaş: Bağış hesaplarımız bloke edildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, corona virüsü nedeniyle işini kaybeden vatandaşlar için açılan bağış hesaplarına bloke konduğunu açıkladı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, corona virüsünden dolayı işini kaybeden vatandaşlara destek olmak adına “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasını başlatmıştı. 

Yavaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kampanya için kullanılan banka hesaplarına İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bloke konduğunu duyurdu. Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“İşini ve gelirini kaybetmiş insanları desteklemek için kullandığımız ve sizlerin de katkıda bulunduğu banka hesapları İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bloke edilmiştir.

Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız.”

Kampanyaya ilişkin bilgiler de paylaşan Yavaş, bugün itibariyle kampanyaya 94 bin 533 kişinin başvurduğunu belirtti. İşini ve gelirini kaybeden başvuru sayısının ise 15 bin 841 kişi olduğunu ifade etti. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan da destek geldi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın