mansur yavaş

Mansur Yavaş: Çılgın projem işsizliği azaltmak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Benim çılgın projem Ankaralıları zengin etmek, işsizliği azaltmak. Bunu seçimden önce de söylemiştim” dedi.

Yavaş, Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtladı. Yılmaz’ın “Ankara için çılgın projeniz var mı?” sorusunu Yavaş şu sözlerle yanıtladı: “Benim çılgın projem Ankaralıları zengin etmek, işsizliği azaltmak. Bunu seçimden önce de söylemiştim. Çılgın projeleri gördük; yoruldu insanlar çılgın projelerden. Çılgın proje diye ortaya ne çıkarılırsa çıkarılsın, insanların ödediği vergiler hep heba oldu. Bunu Ankara’da Ankapark’ta da görüyoruz. Harcanan para 5-6 katrilyon. Ankara’yı zengin edecek bir gelir oraya gitti.”

ANKAPARK’TAKİ SON DURUM 

Ankapark’taki son durum hakkında da konuşan Yavaş, “Hala kiracılık sıfatı devam ediyor. Onun için biz açıkçası bir şey yapmıyoruz. Bekliyoruz. Bize teslim ederlerse, Ankaralı’ya ‘ne yapalım’ diye soracağız. Daha önce birçok meslek odası ve üniversite bu projenin yanlış olduğunu söyledi. Gökçek direndi, ‘burası en az bir milyon turist getirecek’ dedi. 1 milyon Çinli turist gelecek dendi, Ankara’da gördünüz mü hiç? Çinli bunun için gelmez, kültüre gelir. Kültürümüzü ne kadar zenginleştirip ortaya çıkarırsak gelir” ifadelerini kullandı. 

‘YARDIMLAR İÇİN KART SİSTEMİNE GEÇİYORUZ’

Belediyedeki yardım sistemini devam ettirdiklerini ve kart sistemine geçtiklerine belirten Yavaş, “Yardımlar hiç kesilmedi, devam etti. Ancak biz daha farklı yapıyoruz. Kart sistemine geçiyoruz. Artık insanlar kart alacaklar. Ankara’nın köylerinde satamayıp elinde kalan üreticilerin ürünlerini alıyoruz ve ihtiyacı olanlara dağıtıyoruz. Kart sistemiyle kimse kimin yardım aldığını anlamayacak. İki ayda bir para yükleyeceğiz” dedi. 

KANAL İSTANBUL YORUMU: ‘DOĞAYA MÜDAHALE ETMEMEK LAZIM’

Yavaş, Kanal İstanbul projesi hakkında yöneltilen soruya, “Doğaya müdahale etmemek lazım, ekolojiye dokunulmamalı. Bilim adamlarının bir araya gelip siyasetten bağımsız olarak bu konuyu tartışması gerekir” ifadelerini kullandı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın