Ana sayfa Gündem Mansur Yavaş duyurdu: Corona virüsü nedeniyle işini kaybedenlere gıda ve nakit yardımı

Mansur Yavaş duyurdu: Corona virüsü nedeniyle işini kaybedenlere gıda ve nakit yardımı

PAYLAŞ
mansur yavaş
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, corona virüsü nedeniyle işini kaybeden vatandaşlara nakit ve gıda yardımı yapılacağını duyurdu. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle işini kaybeden vatandaşlara destek sağlanacağını açıkladı.

Yavaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Değerli Hemşehrilerim, Koronavirüs salgını nedeni ile işini ve gelirini kaybeden tüm ailelere düzenli olarak gıda yardımı ve nakit desteği sağlamak için hazırlığımızı tamamladık. Pazartesi günü detayları sizlere duyuracağız. Gün dayanışma günüdür, zorlukları birlikte aşacağız.”

Yavaş’ın bu girişimi büyük destek gördü. Söz konusu paylaşımına binlerce yorum yapıldı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KONAKLAMA DESTEĞİ

Öte yandan Yavaş, bugün sosyal medya hesabından yaptığı bir başka açıklamada, Ankara’da 100 yataklı bir öğrenci yurdunu kiralayarak sağlık çalışanlarını tahsis ettiklerini belirtmişti. 

İlk kez Çin’in Wuhan kentinde görülen corona virüsü, kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına almış ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

27 Mart tarihi itibariyle Türkiye’de corona virüsünden dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 75’e çıkmış durumda. Enfekte olan hasta sayısı 5 bin 698’e ulaştı. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here