Mehmet Demirkol’dan yabancı sınırlaması tepkisi

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, yabancı sınırlaması tartışmalarına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Demirkol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yabancı sınırı eşittir Alman kulüplerini zengin etme projesi. 2 bin mark kazansın diye Almanya’ya yolladığın gurbetçinin oğlu için 2 milyon euro bonservis ver. Zekice” ifadelerini kullandı.

TRT Spor Muhabiri Barış Yurduseven de sosyal medya hesabından yabancı sınırlaması hakkında açıklamada bulundu. Yurduseven’in açıklaması şöyle: “Yabancı sınırı ne garip! Koca koca adamlar, koca kulüpler doğru yönetemedikleri sistemi zorla getirilen yasakla yönetecek öyle mi? Bu ülke dünya üçüncüsü oldu UEFA Kupası kaldırdı da 14 yabancıdaki kadar oyuncu ihraç edemedi Avrupa’ya! ne 14’ü kriterli serbestlik olsun hatta.”

Futbol dünyasında bir süredir yeniden yabancı sınırı kuralının gelmesi tartışıyordu. Bu yılın başında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’nda da en önemli gündem maddelerinden birini yabancı sınırlaması oluşturmuştu. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın