MHP lideri Bahçeli’den Berat Albayrak’a destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik eleştirilere sert çıktı.  

Bahçeli, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “IMF heyetiyle otel lobilerinde kulis yapanlar Türkiye ekonomisine atıp tutuyorlar. Çok başarılı bulduğumuz Sayın Berat Albayrak’a verip veriştiriyorlar! İnsan da biraz edep olur, biraz erdem olur, Kemal Derviş’in yardakçıları, devşirilmiş ucubeler Türk milletini kandıramazlar” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Hep aynı terane! Hep aynı masal! Kasamız boşalmış; başka, IMF’ye gidilecekmiş; Ekonomi çok kötü yönetiliyormuş! Türkiye’ye siyaset vasıtasıyla hizmetin ilk halkası öncelikle insan olmaktır. Bir insanın damatlığıyla siyaset üretenler artık çürümüştür, sersefil hale gelmişlerdir.”

CHP’ye yönelik sert ifadeler kullanan Bahçeli, “CHP’ye bakarsak iflas bayrağı çoktan çekilmiştir. Aynısını bazı Alman vakıfları, bir kısım derecelendirme şirketleri, hatta kalemini bazuka gibi kullanan köhne yazar-çizer takımı da söylemiyor mu? Bu kadar mı Türkiye’ye öfkelisiniz? Bu kadar mı mensubiyetiniz ölü gibi?” dedi.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın