MHP’den Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Cihan Kayaalp ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. 

MHP Diyarbakır İl Yönetimi, İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na ziyaret gerçekleştirdi. 

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar sonucunda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı görevden alınmış ve yerine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu kayyum olarak atanmıştı. 

Diyarbakır Valiliği’nin resmi Twitter hesabından söz konusu ziyarete ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, “MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sn Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Güzeloğlu’na desteklerini iletmek amacıyla hayırlı olsun ziyaretinde bulundu ve yapılan görevlendirmeyle büyük hizmetlerin yapılacağını söyledi” ifadelerine yer verildi. 

Son ziyaret 19 yıl önceydi 

MHP’den Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan son ziyaret 5 Eylül 2000 tarihinde gerçekleşmişti. 

O dönem Başbakan Yardımcısı olan Devlet Bahçeli, HADEP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Feridun Çelik’i ziyaret etmişti. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın