Ana sayfa Gündem Milli Dayanışma Kampanyası başladı: Kim, ne dedi?

Milli Dayanışma Kampanyası başladı: Kim, ne dedi?

PAYLAŞ
recep tayyip erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında koronavirüs salgınıyla mücadele için Milli Dayanışma Kampanyası’nın başlatıldığını duyurdu. Erdoğan, yedi aylık maaşını bağışladığını söyledi. Peki koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan bağış kampanyası, sosyal medyada nasıl karşılandı? Kim, ne dedi? 

İnce: Devlet yardım kampanyası başlatmaz, yardım yapar

24 Haziran 2018’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu büyük millet vergi de öder, zor zamanlarda bağış da yapar. Devleti yönetenler vergi toplar, vergiyi har vurup harman savurmaz ve gereğini yapar. Devlet yardım kampanyası başlatmaz, yardım yapar. Vergi gelirlerini betona gömenler yine milletimizin yapacağı bağışa kaldılar” ifadelerini kullandı. 

Bahçeli: Kampanyaya beş maaşımla katılıyorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kampanyaya beş maaşıyla katıldığını belirterek, “İnşallah bu günleri atlatacağız, inanç birliği yaparak, ortak akıl ve irade paydasında buluşarak huzurlu ve güvenli yarınlara beraberce ulaşacağız” dedi. 

Özdağ: Suriyelilere bir 40 milyar dolar daha harcayabilenlerin, kendi vatandaşlarına ayıracak parası yok

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Milli Dayanışma Kampanyası hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Suriyelilere 52 Milyar Dolar harcayan hükümet, söz konusu kendi milleti olunca yardım paralarından medet umuyor. Suriyelilere bir 40 Milyar Dolar daha harcayabilenlerin, kendi vatandaşına ayıracak parası yok!”

Perinçek: Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği Mili Dayanışma görevidir.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı kampanyaya destek verdi. Perinçek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği Mili Dayanışma görevidir. Vatan Partisi virüs salgınına karşı açıkladığı Kamuculuk Programının 19. Maddesinde bu görevi belirlemiştir ve görevinin başındadır” ifadelerini kullandı. 

Tanal: Az gelişmiş ülke gibi yardım kampanyası düzenliyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Almanya, ABD ve İspanya’nın ekonomik teşvik paketlerini örnek göstererek eleştiride bulundu. Tanal, şu ifadeleri kullandı: “Almanya 750 milyar euroluk teşvik paketi, ABD 2 trilyon dolarlık tev teşvik paketi, İspanya 200 milyar euro büyüklüğünde önlem paketi açıkladı. Dünya ülkeleri, vatandaşlara içi dolu ekonomik paketleri açıklarken, biz az gelişmiş ülke gibi yardım kampanyası düzenliyoruz.”

Portakal: Devletin kasasında demek yeterli yedek akçe yok

Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan kampanyaya ilişkin, “Ulusa seslenişte vatandaşa müracaat çıktı. Devletin kasasında demek yeterli yedek akçe yok! Bir de acı taraf, yurttaşın üretimle sağlığı arasında seçim yapma zorunda bırakılması. Yıllar sonra üretmek akla geldi, ne yazık ki böyle bir durumda. Diyecek söz bulamıyorum” dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here