Milli Dayanışma Kampanyası’na kim, ne kadar destekte bulundu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, koronavirüsle mücadele kapsamında Milli Dayanışma Kampanyası’nı başlattı. Peki, Erdoğan’ın yedi aylık maaşını bağışlayarak başlattığı kampanyaya bugüne kadar kim, ne kadar bağışta bulundu?

BAHÇELİ VE ŞENTOP, 5 AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli (Fotoğraf: Youtube, MHP)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destek çağrısına ilk yanıt Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’dan geldi. Her iki isim de 5 aylık maaşını kampanyaya bağışladığını duyurdu. 

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak Milli Dayanışma Kampanyası’na beş (5) maaşımla katılıyorum. İnşallah bu günleri atlatacağız, inanç birliği yaparak, ortak akıl ve irade paydasında buluşarak huzurlu ve güvenli yarınlara beraberce ulaşacağız” ifadelerini kullandı. 

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 5 aylık maaşını kampanyaya bağışladığını belirten Şentop, “Bu zor günleri birlik ve dayanışma içinde aşacağız inşallah” ifadelerini kullandı. 

İSTANBUL TİCARET ODASI’NDAN 5 MİLYON LİRALIK DESTEK

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kampanyaya 5 milyon liralık destekte bulunacaklarını duyurdu. 

TİM’DEN 15 MİLYON LİRALIK DESTEK

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan kampanyaya 15 milyon lira katkı sunacaklarını bildirdi. 

TRENDYOL’DAN 6 MİLYON LİRALIK DESTEK

Trendyol, koronovirüsle mücadele için Sağlık Bakanlığı ve Milli Dayanışma Kampanyası’na toplam 6 milyon lira yardımda bulunduğunu açıkladı. 

Trendyol’dan yapılan açıklamada, “Birlikten kuvvet doğar, kalbimiz bu zor günlerde hep birlikte atıyor. Trendyol ailesi olarak bize önemli sorumluluklar düşüyor, ülkemize ve ekosistemimize pozitif etki yaratmak için tüm kalbimizle ve gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerine yer verildi. 

ZİRAAT FİNANS GRUBU’NDAN 62 MİLYON LİRALIK DESTEK

Ziraat Finans Grubu’ndan yapılan açıklamada, Milli Dayanışma Kampanyası’na 62 milyon 300 bin lira bağışta bulunulduğu belirtildi. 

TÜRK TELEKOM, 40 MİLYON LİRA BAĞIŞTA BULUNDU

Türk Telekom, Milli Dayanışma Kampanyası’na 40 milyon lirayı aşkın bağışta bulundu.

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal tarafından yapılan açıklamada, “Türk Telekom olarak, her bir çalışanımız adına bir aylık net asgari ücrete karşılık gelen, toplamda 40 milyon TL’yi aşkın bağışla Milli Dayanışma Kampanyası’na katıldık. Bu mücadeleden birlikte güçlenerek çıkacağız” ifadelerine yer verildi. 

TFF’DEN KAMPANYAYA 1 MİLYON 923 BİN LİRALIK BAĞIŞ 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), kampanyaya 1 milyon 923 bin liralık bağışta bulundu. 

VAKIF KATILIM’DAN 5 MİLYON LİRALIK DESTEK

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamada, Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon liralık bağış yapıldığı duyuruldu.

DEİK, 10 MİLYON LİRA BAĞIŞTA BULUNDU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, kampanyaya DEİK ailesi olarak 10 milyon liralık destekte bulunduklarını açıkladı. 

KUVEYT TÜRK FİNANS GRUBU, 20 MİLYON LİRA BAĞIŞTA BULUNDU

Kuveyt Türk Finans Grubu, koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 20 milyon lira bağışta bulunduklarını duyurdu. 

TİSK’TEN 20 MİLYON LİRALIK BAĞIŞ

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, kampanyaya 20 milyon lira destek vereceklerini açıkladı. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın