Minecraft fırın nasıl yapılır? İşte detaylar!

Minecraft geniş bir dünyaya sahip, maceracı bir oyundur. Oyun içerisinde yapabileceğiniz birçok yapı ve malzeme bulunmaktadır. Bu yapılardan biri de özellikle maden ve yiyecekler için kullandığımız fırındır. Minecraft fırın yapımı işlemi ile sadece bunlar değil, çeşitli blok ve malzemeleri ısıtarak yeni dekoratif eşyalar da üretebilirsiniz. Peki, Minecraft fırın nasıl yapılır? Gelin hep birlikte detaylı olarak inceleyelim.

Minecraft fırın yapımı

Fırınlar, Minecraft’ta zaten bulundukları bir ortamda yapılabilir veya toplanabilir. Çeşitli köylerde silah ustalarının evlerinde bulunabilen fırınlar vardır. Ayrıca bu fırınları kırarak dilediğiniz yere de götürebilirsiniz. Diğer bir seçenek olan fırın oluşturmak ise daha zahmetli olacaktır. Ancak fırın oluşturmak o kadar da zor değil, çünkü malzemeleri elde etmek kolay. Tek ihtiyacınız olan 8 kaya veya kara taş. Arnavut kaldırımı yaygın bir taş bloğudur. Oyuncu kazmayı kullanarak bir taş çıkardığında elde edilir.

Fırın yapmak için ise 3×3 alana sahip olan çalışma masasına ihtiyacınız olacaktır. Çalışma masasına geldiğinizde orta nokta boş olacak şekilde taşları yerleştirin. Bu sayede karşınıza bir adet fırın çıkacaktır. Böylece Minecraft fırın yapımı işlemini tamamlamış olursunuz.

[ilgiliMakale icerik_id=”13077″][ilgiliMakale icerik_id=”13074″]

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın