Minecraft golem nasıl yapılır? Minecraft golem yapımı

Minecraft golem nasıl yapılır?

Minecraft’ta savunma amacıyla çalışan golemler çoğunlukla köylerde yer almaktadır. Ancak Minecraft sizlere savunma mekanizmasına sahip olan bu yaratıkları oluşturmanıza izin verir. Şimdiye kadar iki tür golem vardır ve her birinin kendine has özellikleri vardır. Minecraft’ta demir ve kardan nasıl golem yapılacağını bu içeriğimizde sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Minecraft golem nasıl yapılır? İşte detaylar…

Minecraft golem nedir?

Golem, Minecraft’ta icat edilmemiş bir kelimedir ve “yapay yaşam”a sahip canlıları ifade eder. Birkaç kültürde ve hatta bazı dinlerde mevcuttur, ancak tam olarak açıklamanın işaret ettiği gibi tasarımcı oyunları tarafından benimsenmiştir. Minecraft’ta da durum farklı değil: Golemler tam olarak oyuncu tarafından yaratılan ve oyuncuyu bazı kurallara uyarak savunan canavarlardır. Şimdi dilerseniz nasıl çalıştıklarını ve nasıl oluşturulacağını öğrenelim.

Minecraft golem yapımı

Minecraft’ta demir golemi oluşturmak için aşağıdaki envanterlere ihtiyacınız olacaktır:

 • Balkabağı
 • 4 demir blok

Demir bloklar demir madenlerinden üretilir. 4 adet demir bloğu yapmak için 36 tane eritilmiş demir madenine ihtiyacınız olacaktır. Kabak doğada, orman ortamlarında elde edilir. Gerekli olan bu malzemeleri topladıktan sonra aşağıda sıraladığımız adımları takip edebilirsiniz.

 • Yere bir demir blok yerleştirin.
 • Diğer üç demir bloğu yatay bir çizgi oluşturarak birincinin üzerine yerleştirin.
 • Balkabağını üstüne, ortasına yerleştirin.
 • Biçim, artı işaretine benzer olacaktır. Eğer her şey doğru yapılırsa, demir golem anında oluşturulacaktır.

Demir golem ne işe yarar?

Demir golemler sadece canavarlara saldırır. Oyuncuları, köylerdeki ve meskenlerdeki köylüleri korur. Onlar için tarafsız davranır. Ancak, oyuncu bir demir goleme saldırırsa, ona da saldırılır. Ayrıca demir golemlerin her vuruşu yüksek oranda can kayıplarına neden olur.

[ilgiliMakale icerik_id=”13080″]

Minecraft kar golem nasıl yapılır?

Minecraft’ta kar golemini oluşturmak biraz daha basittir. Bu işlem için ihtiyacınız olan malzemeler aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

 • 2 kar bloğu
 • Balkabağı

Demir golemde olduğu gibi, balkabağı da vahşi doğada bulunur. Kartoplarından kar blokları oluşturulur. Karlı bir yere gidin ve kürekle kartoplarını çıkarın, 4 adet kartopu bir blok oluşturur. Yani sekiz tane kartopuna ihtiyacınız olacaktır. Ardından aşağıda sıraladığımız adımları takip edebilirsiniz.

 • Yere bir kar bloğu yerleştirin.
 • Ardından, birincinin hemen üzerine başka bir kar bloğu yerleştirin.
 • En üste balkabağını yerleştirin.

Bu sayede kar golemi hemen karşınıza çıkacaktır. Kar golemi de tıpkı demir golem gibi aynı savunma sistemine sahiptir. Bu golem çeşidi vurmak yerine pek bir etkisi olmayan kar topu fırlatır.

[ilgiliMakale icerik_id=”13074″]

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın