Ana sayfa Gündem MİT’in yurtdışında gerçekleştirdiği FETÖ operasyonları

MİT’in yurtdışında gerçekleştirdiği FETÖ operasyonları

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), FETÖ’nün yurt dışındaki yapılanmasında yer alan isimleri sırayla Türkiye’ye getiriyor. 

MİT, son zamanlarda FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasına yönelik operasyonlarla dikkat çekmekte. MİT’in yurt dışından Türkiye’ye getirdiği FETÖ mensuplarını sizler için derledik.

1. 2017’nin Ekim ayında Pakistan’da bulunan FETÖ okullarının müdürü olan Mesut Kaçmaz, özel bir uçakla Türkiye’ye getirildi.

2. 2018’in Mart ayında FETÖ’nün Gabon yapılanmasına yönelik operasyon yapıldı ve 3 isim Türkiye’ye getirildi.

3. 2018’in Mart ayında FETÖ’nün Balkan yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. MİT’in yürüttüğü operasyonla FETÖ’nün 6 önemli ismi Türkiye’ye getirildi. Operasyon, Kosova güvenlik birimleriyle işbirliği içerisinde gerçekleştirildi. Yakalanan isimler, Balkan ülkelerinde aktif bir şekilde çalışmakta ve örgüte yeni katılımların sağlanmasında rol oynamaktaydı. Ayrıca örgüt üyelerinin Türkiye’den kaçırılmasını da sağlıyorlardı.

4. FETÖ’nün “Mynmar imamı” olarak gösterilen Muhammet Furkan Sökmen, 2017’nin Mayıs ayında MİT tarafından Türkiye’ye getirildi.

5. 2018’in Temmuz ayında FETÖ’nün Azerbaycan yapılanmasında yer alan İsa Özdemir, Azerbaycan’da yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Salih Zeki Yiğit ise Ukrayna’da yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

6. Son olarak ise FETÖ’nün sosyal medya uzmanlarından olan Yusuf İnan, Ukrayna’da yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here