Ana sayfa Gündem Muharrem İnce’den ‘Kanal İstanbul’ yanıtı: Ekonomist sen, Mimar sen, Jinekolog, diplomat sen

Muharrem İnce’den ‘Kanal İstanbul’ yanıtı: Ekonomist sen, Mimar sen, Jinekolog, diplomat sen

muharrem ince

CHP’li Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kanal İstanbul projesi hakkında yaptığı açıklamalara sosyal medya hesabından yanıt verdi.

İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ekonomist sen, Mimar sen, Jinekolog, diplomat sen.. Ülke ŞAHSIN. Ama Konu fizikse, bileşik kaplarsa sakın girme, Fizik bilimine kıyma! Fizik öğretmeni olarak söylüyorum konu zaten bileşik kaplar konusu değil, bileşik rantlar konusudur. Şahsım Fiziği de senden öğrenecek değil ya:)” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Birleşmiş Milletler Küresel Mülteci Formu’na katılmak üzere gittiği İsviçre’nin Cenevre kentinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesi hakkında yöneltilen soru üzerine, “Kanal İstanbul’a bileşik kaplar usulüyle bakın. Tuzlu su, az tuzlu su… Bunlar bir araya geldiği zaman ortaya ne çıkar? Bunun bir ortalaması çıkar. Karadeniz’in tuz oranı nedir? Marmara’nın tuz oranı nedir? Olaya buradan bakılması lazım. Buradan bakarsanız, ortalamasını yakalarsınız” yanıtını vermişti. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here