Ana sayfa Biyografi Murat Övüç kimdir? Hayatı ve biyografisi

Murat Övüç kimdir? Hayatı ve biyografisi

PAYLAŞ

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç, Armağan Çağlayan’ın Youtube’da yayınladığı “Gör Beni” adlı programa katıldı. Program kısa bir süre içinde Youtube izlenme listesinde 1 numaraya yerleşti. Peki Murat Övüç kimdir? Nerelidir? İşte Murat Övüç’ün hayatı ve biyografisi… 

Murat Övüç, 1968 yılında Van’da dünyaya gözlerini açtı. Lise öğrenimini Pertevniyal Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

Üç ablası ve bir abisi vardır. Övüç, beş kardeşin en küçüğüdür. Yedi yıllık evliliğinden Burakcan adında bir oğlu dünyaya gelmiştir. Övüç’ün Beyoğlu’nda otel ve restoran işlettiği belirtiliyor.

Katıldığı Instagram canlı yayınında özel hayatına ilişkin bazı bilgiler paylaşan Övüç, 12 yıllık bir ilişkisinin olduğunu açıklamıştı. Övüç, “12 yıl oldu. Kapalıçarşı’nın imparatoru. Pırlanta ondan soruluyor. Otursam, çalışmasam onun parası bana da yedi sülaleme de yeter. Ama ben çalışıyorum gece gündüz ve alnımın teriyle kazanıp kendi paramı harcıyorum” ifadelerini kullanmıştı. 

Mart 2019’da sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, dünyaca ünlü dijital yayın platform Netflix’in ismini “Nekşfliş” şeklinde telaffuz etmesi, sosyal medyanın gündemine oturdu. Yaşanan bu olayın ardından Netflix Türkiye’nin sosyal medya hesabındaki açıklama kısmı “Netflix ya da Nekşfliş” olarak değiştirildi. 

Murat Övüç, 14 Nisan günü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla oğlu Burakcan Övüç’ün 19’uncu yaş gününü kutladı. 

Oğlu ile olan ilişkine dair de açıklama yapan Övüç, arkadaş gibi olduklarını söyledi. Sahnede şov yaptığını belirten Övüç, “Bazı insanlar oğlun buna ne diyor?’ şeklinde soruyor. Hiçbir şey demiyor. ‘Babacığım o senin hayatın, özelin. Sen benim babam olduğun için gurur duyuyorum’ diyor” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here