Ana sayfa Gündem Mustafa Yeneroğlu AK Parti’den istifa ettiğini duyurdu

Mustafa Yeneroğlu AK Parti’den istifa ettiğini duyurdu

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu (Fotoğraf: Twitter)

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partisinden istifa ettiğini duyurdu. 

Yeneroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle siyasete girdiğini belirten Yeneroğlu, son 2-3 yıldır AK Parti’nin bazı politikalarında huzursuzluk yaşadığını söyledi. Yeneroğlu, “Özellikle demokratikleşme sürecinde insan hakları ihlalleri ve demokratik kurumların tahrip edilmesi gibi rahatsızlık yaşadığım konuları hem parti içinde hem de kamuoyu ile paylaştım” ifadelerini kullandı. 

Bahsettiği bu rahatsızlıkların düzelebileceğine dair ümit taşımadığı için düzenlenen son iki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına katılmadığını belirten Yeneroğlu, “28 Ekim günü de MKYK üyeliğinden sayın Cumhurbaşkanımızı da bilgilendirerek istifa ettim” dedi. 

Yeneroğlu, otoriter bir eğitim sisteminde değil anti-otoriter, doğru bildiğini her ortamda söyleyen bir ortamda yetiştiğini belirterek, “Türkiye’de de bu bilincin gereğini yerine getirdim. Bunun dışında başka bir gerekçe yok” şeklinde konuştu. 

Yeneroğlu, AK Parti’de birçok kişinin kendisi gibi düşündüğünü söyledi.

23 Haziran yorumu: Ahlaki üstünlüğü kaybettiğimiz için İstanbul’u kaybettik

Yeneroğlu, yenilenen 23 Haziran İstanbul seçimlerinin ardından yaptığı açıklamada, “Ahlaki üstünlüğü kaybettiğimiz için İstanbul’u kaybettik” değerlendirmesinde bulunmuştu. 

Mustafa Yeneroğlu kimdir?

1975 yılında Bayburt’ta dünyaya gelen Yeneroğlu, henüz 1 yaşındayken ailesiyle birlikte Almanya’ya taşındı.

Yükseköğrenimini Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

Uzun yıllar boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı. İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatında genel başkan yardımcılığı ve genel sekreterlik yaptı.

7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti’den İstanbul Milletvekili seçildi.

2019 yılında yapılan kongrede AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliğine seçildi.

AK Partili Milletvekili: Ahlaki üstünlüğü kaybettiğimiz için İstanbul’u kaybettik

1 YORUM

  1. Dinin temeli iyi ahlak ve adalettir. Bu konuda Kur’anda 192 ayet saydım. Ayetlerde, özet olarak, “Allah ahlaklı ve adaletli olmayanlardan razı olmaz ve onları ateşle cezalandırır” denilmektedir. Diğer bir deyişle,ahlak ve adalet yoksa, günde kaç kez namaz kılındığı, yılda kaç gün oruç tutulduğu Allah’ın nazarında önemi yoktur. Dindar geçinen pek çok kimsenin bu gerçeği umursamadığını görmek, temiz Müslümanları derinden üzmektedir.
    Ahlak ve adaleti sahip çıkanlara selam olsun

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here