Ana sayfa Biyografi Nagehan Alçı kimdir?

Nagehan Alçı kimdir?

nagehan alçı
Nagehan Alçı

Nagehan Alçı kimdir? Bugüne kadar hangi görevlerde bulundu? İşte Nagehan Alçı hakkında merak edilenler…

Nagehan Alçı, 13 Nisan 1977 tarihinde İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi‘nde, lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü‘nde tamamladı.

Gazetecilik kariyerine Hürriyet gazetesinde adım atan Nagehan Alçı, burada dış haberler servisinde stajyer olarak görev yaptı. Daha sonra Mehmet Ali Birand’ın hazırlayıp sunduğu 32. Gün programında stajyerlik yaptı.  

Alçı, bir süre sonra Çukurova Medya Grubu‘na geçti. Gruba bağlı çeşitli kuruluşlarda görev yaptı. Akşam gazetesinde dış haberler servisinde başladığı kariyerini köşe yazarı olarak sürdürdü. Show TV dış haberler servisinde de görev yaptı.

Gazeteci Serdar Turgut ile birlikte SkyTürk TV’de “Sosyal Bilgiler” adlı bir program yaptı. Habertürk TV’de yayınlanan “Sınırsız” adlı programı Pelin Batu ile birlikte sundu. 

2010 yılında Rasim Ozan Kütahyalı ile hayatını birleştirdi. Bu beraberlikten Betül Yasemin ve Ayşe Ela adında ikiz çocukları dünyaya geldi.

2011 yılında CNN TÜRK’te “Dört Bir Taraf“, Beyaz TV’de ise “Medcezir” programında yorumcu olarak yer almaya başladı.

Akşam gazetesinde 2007 yılında başladığı köşe yazarlığını 2012 yılında sonlandırdı ve Milliyet gazetesine geçti.

2013 yılında Kanal D’de “Bırakın Konuşalım” adlı bir program yaptı. Daha sonra FOX TV’ye geçti, ancak bir haftanın ardından program kaldırıldı.

2017’DE HABERTÜRK’E GEÇTİ 

2017 yılından itibaren Habertürk‘te köşe yazarlığı yapmaya başladı. Halen buradaki yazılarını sürdürmektedir. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here