Ana sayfa Biyografi Nesrin Cavadzade kimdir, kaç yaşında ve nereli? Biyografisi

Nesrin Cavadzade kimdir, kaç yaşında ve nereli? Biyografisi

PAYLAŞ
Fotoğraf: @nesrin.cavadzade

Sosyal medyada en çok takipçisi olan oyuncular arasında yer alan Nesrin Cavadzade, paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Bugüne kadar çok sayıda film ve dizide rol alan güzel oyuncu, son olarak Fox TV’de yayınlanan “Yasak Elma” adlı dizide “Şahika” karakterine hayat veriyor. Peki, Nesrin Cavadzade kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır? Bugüne kadar hangi projelerde yer aldı? 

Ünlü oyuncu Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan‘ın başkenti Bakü’de dünyaya geldi. Ailesiyle 11 yaşında Türkiye’ye taşınan Cavadzade, Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünü bitirdi. 

2007 yılında ATV’de yayınlanan “Yersiz Yurtsuz” dizisinde rol alarak televizyon dünyasına adım attı. 2008 yılında vizyona giren “Dilber’in Sekiz Günü” adlı sinema filminde başrol oynadı. Bu filmdeki başarılı oyunculuğuyla ön plana çıkan Cavadzade, Ankara, Erzurum ve Bursa Film Festivalleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. 

2009-2010 yıllarında yayınlanan ve Vildan Atasever, Özcan Deniz, Hatice Aslan gibi oyuncuların da yer aldığı “Samanyolu” dizisinde “Melek” karakterini canlandırdı. 

Yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat’ın yaptığı “Güzel Günler Göreceğiz” filminde rol aldı. Bu filmle 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ve 23. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü. 

2011 yapımı “Yangın Var” filminde “Asya” karakterine hayat verdi ve 23. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. 2014 yılında yönetmen koltuğunda Kutluğ Ataman’ın oturduğu “Kuzu” filminde canlandırdığı “Medine” karakteriyle 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü. 

2017 yılında Fox TV’de yayınlanmaya başlayan ve Fatih Aksoy’un yapımcılığını yaptığı “Bizim Hikaye” adlı dizide oynadı. 2019 yılında aynı kanalda ekrana gelen “Yasak Elma” dizisine geçti. Burada “Şahika” karakterini canlandırmaktadır.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here