netflix

Netflix nedir? Üyelik ücretleri ne kadar?

Günümüzün popüler dijital platformlarından Netflix, her geçen gün abone sayısını artırıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Netflix’ten yapılan açıklamada, toplam abone sayısının 146,86 milyon olduğu duyuruldu. Peki, Netflix nedir ve üyelik ücretleri ne kadar?

NETFLİX NEDİR?

Netflix, online olarak dizi, film, belgesel ve anime izlenebilen dijital bir platformdur. 1997 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulan şirket, başlangıçta DVD satış ve kiralama üzerine faaliyet göstermekteydi. Birinci yılını doldurduğunda yalnızca 30 çalışanı buluyordu.

Netflix, internetin yaygınlaşmasıyla birlikte faaliyet alanını internete kaydırdı. Bugüne kadar gelen başarısındaki en önemli atılım da bu adımla gerçekleşti.

Kısa bir süre içerisinde büyük ilgi gördü. 2009 yılına gelindiğinde platformun üye sayısı 10 milyona ulaştı. 2011 yılında ise üye sayısı 26 milyona çıktı.  

Zaman içerisinde kendi içeriklerini de üretmeye başladı. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan House of Cards dizisi bunun ilk örneğiydi.  

NETFLİX ÜYELİK ÜCRETLERİ

la casa de papel
Fotoğraf: Netflix

Netflix üyelik ücretleri için platformun internet sayfası incelendiğinde üç ayrı üyelik modelinin olduğu görülüyor. Bu üyelik modelleri ve ücretleri şöyle:

Temel: 17,99 lira

Standart: 29,99 lira

Özel: 41,99 lira

Öte yandan Netflix’ten 30 gün boyunca ücretsiz bir şekilde yararlanabilme imkanına sahipsiniz. 

NETFLİX’TE EN ÇOK İZLENEN DİZİLER

Fotoğraf: Pixabay

1. Orange Is The New Black

2. Murder Mystery

3. Stranger Things

4. Triple Frontier 

5. The Perfect Date

6. Bird Box

7. The Umbrella Academy

8. La Casa de Papel

9. Tall Girl

10. The Highwaymen 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın