Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk’tan yeni açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılış tarihi konusunda yeni bir açıklama yaptı. 

Milyonlarca öğrencinin merak ettiği konuların başında “Okullar ne zaman açılacak?” sorusu geliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu konuda sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmaması gerektiğini belirten Selçuk, okulların açılmasının 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, daha sonra yeniden aileleriyle buluşması anlamına geldiğini söyledi. 

Bunun bir toplum sağlığı meselesi olduğunu ve bilimsel verilerle hareket etmenin ön koşul olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, ” Her tarih için hazırlığımız tamam. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek” dedi.

Türkiye’de mart ayında görülmeye başlayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle okullar tatil edilmişti. 24 Mart tarihinden itibaren de uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. 

Selçuk, daha önce yaptığı bir açıklamada normalleşmenin devam etmesi halinde okulların 1 Haziran’da açılabileceğini söylemişti. 

Okullar 1 Haziran’da açılacak mı? İşte tüm detaylar

Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın