Okullar ne zaman açılacak? Bakan Ziya Selçuk yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs nedeniyle tatil edilen okulların ne zaman açılacağı konusunda açıklama yaptı. 

“Okullar ne zaman açılacak?” sorusunu sıklıkla duyduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bunun kararının Bilim Kurulu’nun verilerine bağlı olduğunu ifade etti. Bakan Selçuk, belirlenecek her tarih için senaryolarının hazır olduğunu belirtti. 

Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

“Okulların ne zaman açılacağı sorusunu sıklıkla duyuyorum, ancak cevabım yine aynı. Bunun kararı, Bilim Kurulu’nun verilerine bağlı.
Bu doğrultuda belirlenecek her tarih için senaryomuz hazır.
O zaman kadar uzaktan eğitimde çeşitlilik ve kaliteyi artırmak için çalışacağız.”

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının 11 Mart günü tespit edilmesinin ardından, 16 Mart günü okulların tatil edildiği duyurulmuştu. 23 Mart tarihi itibariyle de uzaktan eğitim sistemine geçilmişti.

25 Mart’ta gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından yapılan açıklamada, okulların 30 Nisan’a kadar tatil edildiği duyurulmuştu. 

BAKAN SELÇUK: YAZ TATİLİNİN KALDIRILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatilinin kaldırılacağı yönündeki iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, “Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın