Ana sayfa Biyografi Oytun Erbaş kimdir? Hayatı ve biyografisi

Oytun Erbaş kimdir? Hayatı ve biyografisi

oytun erbaş
Oytun Erbaş (Fotoğraf: T24, Youtube)

Son yıllarda katıldığı çeşitli televizyon programlarındaki ve Flu TV adlı Youtube kanalındaki konuşmalarıyla dikkat çeken Oytun Erbaş kimdir? Hangi okuldan mezun olmuştur? İşte Oytun Erbaş hakkında merak edilenler.

Oytun Erbaş, 15 Kasım 1978 tarihinde İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstiklal İlkokulu’nda başladı. Lise öğrenimini Ödemiş Lisesi’nde tamamladı. Yükseköğrenimini ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde dönem ikincisi olarak tamamladı.

Katıldığı TUS sınavında yedi kez derece yapan Erbaş, Ege Üniversitesi Radyoloji ve Fizyoloji Anabilim Dallarında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 

Asıl uzmanlık alanı ilaç AR-GE çalışmalarıdır. Bunun dışında fizyoloji, sinirbilim, fizyopatoloji ve biyolojik psikoloji alanlarıyla da ilgilenmiştir. 

Araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığı Ege Üniversitesi’nde bir süre sonra öğretim üyesi olarak görev yapmaya başladı. Daha sonraki yıllarda İstanbul Bilim Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Yaklaşık 100’den fazla bilimsel makalesi yayımlanan Erbaş, Florence Nightingale İstanbul Hastaneleri’nde AR-GE koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. 

2013 yılında Uluslararası Otolojik Cerrahi Derneği’nden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları dalında “‘Politzer Ödülü” ve Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’nden “Jacques Duparc Ödülü”ne layık görülmüştür. 

Ayrıca, TÜBİTAK Gebze’de bulunan “Deneysel Tıp” ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan “Experimental Medicine” ilaç AR-GE laboratuvarlarının kurucusudur. 

OYTUN ERBAŞ’IN KİTAPLARI

Aşk Tutku Hormon Aldatma

Psikiyatrinin Kara Kitabı

Popüler Diyetlerin Toplu Mezarlığı

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here