Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu’nun seçim zaferini değerlendirdi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Halk TV ekranlarında, 23 Haziran İstanbul seçimlerini yüzde 54 oy alarak önde tamamlayan Ekrem İmamoğlu’nun zaferini değerlendirdi.

Özgür Özel’in açıklamalarından satır başları şöyle oldu: 

“Burada CHP kazanmadı, bütün İstanbul kazandı, Türkiye demokrasisi kazandı. Demokrasiyi askıya almaya çalışanlara, halkın seçtiği belediye başkanının mazbatasını elinden alanlara İstanbullular dedi ki, ‘Her zaman sana oy verdiğimizde bu oyları baş tacı yapıyorken, oyu bir başkasına verdiğimizde sonuçları alaşağı yapmanı kabul etmiyoruz. Bu ülkede demokrasi var.’ 

‘İstanbul seçmeni zehirli dili mahkum etmiştir’

Demokrasimiz açısından önemli gerilemelere rağmen İstanbul seçimleri tarihi bir seçim oldu. 31 Mart seçimleri, yasalarda olmayan ve vicdana sığmayan bir şekilde bugün tekrarlandı. Ne oldu? İstanbullular, ‘Ekrem İmamoğlu’nun hakkını yediniz. Onun seçilme hakkını elinden alırken, benim seçme hakkımı elimden aldınız. Buna dokundurtmayız’ dediler. 

Bugün İstanbul seçmeni zehirli dili mahkum etmiştir. Bugün İstanbul seçmeni Süleyman Soylu’ya haddini bildirmiştir. Bugün İstanbul seçmeni, ‘Hırsız, oyları çaldılar’ denmesini cezalandırmıştır. Bugün İstanbul seçmeni, hak yemeyen ama hak da yedirmeyen birine sahip çıkmıştır. 

‘Binali Yıldırım’a oy verenlerin de zaferidir’

Rövanş mı alacağız? Asla. Açıkça söylüyorum, sevinirken dahi ölçüyü kaçırmayın. Bugün, sandık başına gidip Binali Yıldırım’a oy verenlerin de zaferidir. 

Asla rövanş almayacağız, asla kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Yarından itibaren Ekrem İmamoğlu İstanbul’u, bizler tüm Türkiye’yi kucaklayacağız. 

Bizi en kötü şekilde iftiralarla muhatap edenlere karşı, iyi insanlar olduğumuzu yarından itibaren göstereceğiz. Temiz insanlarız, temiz bir siyasetimiz var.”

Ekrem İmamoğlu: Artık partizanlık bitti, artık liyakat ve ahlak var

Okan Bayülgen, Ekrem İmamoğlu’nun seçim zaferini değerlendirdi

Ekrem İmamoğlu İstanbul seçimini kazandı

Binali Yıldırım: Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyorum, başarılar diliyorum


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın