PTT, ePttAVM üzerinden ücretsiz maske dağıtımına başlıyor

PTT, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda tüm Türkiye’de ücretsiz maske dağıtımına başlıyor. Ücretsiz maske temin etmek için başvurular ePttAVM.com üzerinden yapılıyor.  

İlk kez Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs (corona virüsü), kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılarak on binlerce insanın ölümüne neden oldu.

Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt çapında ücretsiz maske dağıtma kararı aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı yeni tedbirler kapsamında pazar ve market gibi sosyal alanlarda maske takma zorunluluğu getirilmişti.

Ücretsiz maske temini için başvurular, PTT’nin online alışveriş sistemi ePttAVM üzerinden yapılıyor. Maskeler, PTT memurları tarafından başvuru sahiplerinin ikamet ettiği adrese getirilecek. Söz konusu uygulamadan sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındaki vatandaşlar yararlanamayacak.

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

1. Ücretsiz maske dağıtımı başvurularının yapıldığı maske.epttavm.com adresine giriş yapınız.

2. Karşınıza gelen ekranda kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurun. Aile üyelerinizin bilgilerini doldurarak onlar için de maske temin edebilme imkanına sahipsiniz.

3. Her bir vatandaşın her hafta için 1 paket maske (içerisinde 5 adet maske bulunuyor) alma hakkı bulunuyor.

5. Başvurunuzu tamamladıktan sonra maskeniz en kısa süre içerisinde PTT Kargo ile adresinize taşınacak.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın