Ramazan Kurtoğlu kimdir?

Katıldığı televizyon programlarındaki yorumlarıyla dikkat çeken ve kitapları büyük ilgi gören Ramazan Kurtoğlu kimdir? İşte Ramazan Kurtoğlu’nun biyografisi…

Tam adı “Ramazan Kağan Kurtoğlu” olan Ramazan Kurtoğlu, 1956 yılında Antalya’da doğdu. Ailesinin kökeni Fettahlı Yörüklere dayanmaktadır. Babası eski milli güreşçi Muharrem Kurt’tur.

Üniversiteye kadarki eğitimini Antalya’da tamamladı. Yükseköğrenimini ise Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi‘nde tamamladı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi‘nde Personel Yönetimi ve Endüstri İlişkileri alanında yüksek lisans yaptı.

The University of British Colombia, University of California, San Diego ve University of Pennsylvania gibi üniversitelerde çeşitli alanlarda yüksek lisans, master ve doktora eğitimi aldı.

“Personel Yönetiminde Davranış Bilimleri” başlıklı yüksek lisans tezi, “Türkiye’de İthal İkamesinden Liberal Ekonomiye Geçiş Sonrasında Büyüme ve İşsizlik” başlıklı doktora tezi vardır.

İstanbul Aydın Üniversitesi‘nde ekonomi alanında öğretim görevlisi olarak çalıştı.

1983 yılından 2009 yılına kadar Türkiye’nin önde gelen özel şirketlerinde görev yaptı. Bunlar; Koç Holding, Kurtkaya Holding, Esman Şirketler Topluluğu ve Kurtkaya Holding’tir.

Yaklaşık 2 yıl boyunca Ortadoğu Gazetesi‘nde yazarlık yaptı. 2019 yılında “Akıl Sağlığı Tsunamisi” ve “Babil’den Günümüze İsrail-Amerikan Kehanetleri” adlı kitapları yayımlandı.

Ramazan Kurtoğlu, son yıllarda katıldığı televizyon programlarındaki yorumlarıyla büyük ilgi görüyor. Ağırlıklı olarak ekonomi, istihbarat ve dünya düzeni üzerine yorumlar yapmakta.

Ramazan Kurtoğlu’nu kitapları

Küresel Düzenin Şifreleri

Din ve Küresel Ekonomi-Politik

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni

Küresel Para Oyunları ve Psiko-Siber Savaş

Nörofinans

Tapınak Şövalyeleri ve Nöro-Mesih

Nörofinans Küresel Para Savaşları ve Davranış Ekonomisi

Evanjelizm

Tanrı İmparatorluğu ve Türkiye

Biyo-Politik Savaşlar

Türkiye Ekonomisi (1838-2010) Mali Bağımlılık, Büyüme, Krizler ve Siyasi Sonuçları

Türkiye Ekonomisi

Hollywood Sineması ve Bilinçaltı Operasyonları

Küresel Hegemonya Savaşları

Evanjelizm – Hollywood ve Kabala’nın 13.Havarisi
Dünya İmparatorluğu ve Türkiye

Akıl Sağlığı Tsunamisi

Babil’den Günümüze İsrail-Amerikan Kehanetleri


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın