RTÜK, FOX Ana Haber’e yayın durdurma cezası verdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bugün yaptığı toplantıda Fatih Portakal’ın sunduğu Fox Ana Haber’e üç kez yayın durdurma cezası verdi. 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Fatih Portakal’ın sunduğu ana haber bültenine üç kez yayın durdurma cezası verildi.

Gazeteci Fatih Portakal’ın ana haber bülteninde 30, 31 Mart ve 1 Nisan 2020 tarihlerinde koronavirüsle ilgili yaptığı yorumları değerlendiren RTÜK, toplumu kim ve düşmanlığa sevk ettiğine hükmetti.

RTÜK, FOX TV’ye yayın reklam gelirlerinin yüzde 3’ünün ceza bedeli olarak alınmasına ve 3 kez program durdurma cezasına karar verdi.

FOX TV’ye bir başka ceza da “İlker Karagöz ile Çalar Saat” programında yayınlanan “ekmek kuyruğundaki kavga” haberi nedeniyle verildi. RTÜK, programdaki haber nedeniyle yayın reklam gelirinin yüzde 3’ünün ceza bedeli olarak alınmasına hükmetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BDDK, Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sosyal medya hesabından paylaşım nedeniyle Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1921 yılında yayınlanan Tekalif-i Milliye emirlerini okumasının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Fatih Portakal, şu ifadeleri kullanmıştı: “Tekalifi Milliye hatırlatılıp ‘zor günlerden geçiyoruz’ denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın