seda selek

Seda Selek kimdir, kaç yaşında, evli mi? Seda Selek nereli?

Seda Selek, Halk TV’de yayınlanan “Perdenin Önü Arkası” ve “Neden Sonuç” programlarını sunuyor. Halk TV’den önce Kanal 24, Haber Global, TV8 ve TGRT Haber’de sunuculuk yaptı. Başarılı sunuculuğuyla dikkat çeken Seda Selek, internet kullanıcılarının merak ettiği bir isim. Peki, Seda Selek kimdir? Seda Selek kaç yaşında, evli mi, nereli? İşte Seda Selek’in biyografisi.

Seda Selek kimdir?

1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Seda Selek, Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde eğitim gördü. Üniversite yıllarında haberci olmaya karar veren Selek, spikerlik eğitimi aldı. Spikerliğe 2000 yılında Number One TV‘de adım attı.

Kariyerinin ilerleyen yıllarında TGRT Haber, TV8, Kanal 24 ve Haber Global kanallarında görev yaptı. Kanal 24’te görev yaptığı sırada  “Günün Manşeti”, “Esas Mesele” ve “Kadınlar Meclisi” adlı programları sundu. 2018 yılında yayın hayatına başlayan Haber Global‘de yaklaşık 1 yıl boyunca sunuculuk yaptı. Eylül 2019’da Haber Global’den ayrıldığını duyurdu.

Haber Global’den ayrılan Seda Selek’in yeni adresi Halk TV oldu. Burada ilk olarak “Haber Masası” isimli programı sundu. Daha sonra ise “Neden Sonuç” programını sunmaya başladı. Bu programda Mehmet Tezkan ve İbrahim Kahveci yorumcu olarak yer almaktadır.

2021 yılının ekim ayında Halk TV’de ekrana gelen “Perdenin Önü Arkası” adlı programı sunmaya başladı. Bu programda İsmail Saymaz ve Hakan Çelenk yorumcu olarak yer almaktadır.

Seda Selek, 2008 yılında Tunç Arslanalp ile evlendi. Tunç Arslanalp, CNN Türk’te sunucu olarak görev yapmaktadır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın