Ana sayfa Eğitim Sınavlar iptal mi oldu? Sınavlar olacak mı?

Sınavlar iptal mi oldu? Sınavlar olacak mı?

PAYLAŞ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamaya göre, okullar yeni tip koronavirüs önlemleri çerçevesinde 4 Ocak’a kadar uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürecek. Bu gelişmenin ardından milyonlarca öğrenci “Sınavlar iptal mi oldu?”, “Sınavlar olacak mı?” sorularının yanıtını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan bu konuya ilişkin önemli bir açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, birinci dönem sınavlarının 31 Aralık’tan sonra yapılacağını duyurdu. Selçuk, “Çocuklar, sınavları erteleme sebebimiz, sağlığınızı koruma sorumluluğumuzdur. Sizin sorumluluğunuz dersleri takip edip tekrarlar yaparak bize yardımcı olmak. 1. dönem sınavlarınız 31 Aralık’tan sonra yapılacak. Unutmayın, iptal olmadı, sadece ertelendi. Okumaya, çalışmaya devam” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) internet sitesinde yayınlanan yazısında uzaktan eğitim sürecinin detaylarını anlatmıştı. Selçuk, 31 Aralık’a kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınavın yapılmayacağını belirtmişti. Ayrıca, öğrencilerin yüz yüze veya uzaktan eğitimle yapılan eğitim öğretim müfredatından sorumlu olacağını söylemişti.

Bakan Selçuk, “31 Aralık 2020’ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlamalar salgın sürecinin seyrine göre ayrıca gerçekleştirilecek, okul yönetimlerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize duyurulacaktır. Öğrencilerimiz, yüz yüze ve uzaktan eğitimle yapılan eğitim öğretim müfredatından sorumlu olacaklardır” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here