sinem ünsal

Sinem Ünsal kimdir?

Fox TV ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor dizisinde Nazlı karakterini canlandıran Sinem Ünsal, oyunculuğuyla büyük beğeni topladı. Peki, Sinem Ünsal kimdir? Kaç yaşındadır? Bugüne kadar hangi projelerde yer aldı? Başarılı oyuncu Sinem Ünsal hakkında merak edilenleri sizler için derledik. 

Sinem Ünsal, 1993 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Çocukluğu İzmir’in Foça ilçesinde geçti. Bir röportajında babasının Azeri kökenli, annesinin ise Çerkez kökenli olduğunu söylemiştir. Küçüklüğünden itibaren oyuncu olmak isteyen Ünsal, öğrencilik yıllarında amatör olarak tiyatroyla ilgilendi. 

Yükseköğrenimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü‘nde tamamladı. Oldukça başarılı bir eğitim hayatı geçiren Ünsal, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Bölümü‘nü de bitirerek çift anadal diplomasını aldı. Edebiyat üzerine eğitim almışsa da çocukluk yıllarında başlayan oyuncu olma isteği bitmemişti. Nitekim üniversiteden mezun olduktan sonra özel bir kurumda oyunculuk eğitimi aldı. 

İLK OYUNCULUK DENEYİMİNİ ‘ÇOBAN YILDIZI’ DİZİSİNDE YAŞADI

sinem ünsal

İlk oyunculuk deneyimini, 2017 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanan Çoban Yıldızı dizisinde yaşadı. Şükrü Özyıldız, Menderes Samancılar, Selin Şekerci ve Selim Bayraktar gibi oyuncuların da yer aldığı dizide, “Güneş” karakterini canlandırdı. 

Çoban Yıldızı’nın 17. bölümde final yapmasının ardından, aynı yıl ekranlara gelen “Siyah Beyaz Aşk” dizisinde rol aldı. Kanal D’de yayınlanan dizide, “Gülsüm Aslan” karakterine hayat verdi. 

2018 yılında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kızım adlı dizide Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu ve Beren Gökyıldız gibi oyuncularla birlikte rol aldı. Dizi, 34. bölümüyle birlikte final yaparak ekranlara veda etti.

MUCİZE DOKTOR DİZİSİNDE ROL ALMAYA BAŞLADI 

sinem ünsal

Yer aldığı projelerde başarılı oyunculuğuyla adından söz ettiren Sinem Ünsal, 2019 yılında Fox TV’de yayınlanmaya başlayan Mucize Doktor adlı dizide rol aldı. Büyük beğeniyle takip edilen dizide, “Nazlı” karakterini canlandırmaktadır. 

‘YOK SAYMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ ŞEYLERİ BİZE HATIRLATTI’

Ünsal, bir röportajında Mucize Doktor dizisini şöyle anlatıyor: “Çok güzel bir şey yapıyoruz. Bizim farkında olmadığımız, görmediğimiz ve yok saymaya çalıştığımız şeyleri önce bize, bizim aracılığımızla da izleyenlere hatırlatıyor. Galiba başarımızı buna borçluyuz. Herkesin dillendiremediği ama içinde bir yerde tuttuğu şeyleri, dışarı atmaları için fırsat sağladık gibi görüyorum.”


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın