Soylu, İmamoğlu’nun zaferini değerlendirdi: İşimiz biraz zorlaşacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran İstanbul seçimlerini Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından  yaptığı açıklamada, “İşimiz biraz zorlaşacak” ifadelerini kullandı. 

Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu, YSK’nın kararı sonucu tekrar edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre 800 bine yakın bir farkla önde tamamladı. 

İçişeri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, “31 mart sonrası olan olaylarda kıyamet koparanlar, Türkiye’yi diktatörlükle, hukuksuzlukla suçlayanlar dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı. Demokrasiyi hazmetmek kolay bir iş değildir. Bu, demokrasi açısından önemli bir sonuç olmuştur. Bazen kazanmak kaybetmektir, bazen de kaybetmek kazanmaktır” ifadelerini kullandı
Soylu, Ordu-Giresun Havalimanı’nda meydana gelen tartışma üzerine seçim döneminde sık sık karşı karşıya geldiği İmamoğlu’nun zaferine ilişkin, “İşimiz biraz zorlaşacak. Çünkü, İstanbul’un valiye ‘it’ diyen bir belediye başkanı oldu. İnşallah bizim işimizi zorlaştırmaz” ifadelerini kullandı.  

Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın